SLUŽBY UDÁLOSTI JEDNOTKA ORGANIZACE SDH MLÁDEŽ FOTOALBUM KONTAKTY
Příspěvky do 21. 11. 2023 stránka: 3                     Čtení starších příspěvků do
  23. 6. 2023   Odborky

Ve čtvrtek 15. června skládali naši mladí hasiči odborky. Tentokrát organizoval tyto zkoušky SDH Lískovec. Všichni naši "mladí" to zvládli a svou odborku získali.
autor příspěvku: KUBEČKOVÁ EVA   
  15. 6. 2023   Výjezdy krátce po slavnostním otevření zbrojnice !
Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek odpoledne u požáru pily v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Událost se obešla bez zranění. Škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.

Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění je v šetření. Předběžná škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun. Pro jednotku sboru dobrovolných hasičů z Frýdku-Místku to byl druhý ostrý zásah, na který vyjeli z nově rekonstruované hasičské zbrojnice za 74,5 milionu korun a zároveň první výjezd pro úplně nové vozidlo CAS30 Tatra 815-7 za 10 milionů. Slavnostní předání ze strany města proběhlo ve čtvrtek před polednem.

Převzato z www.polar.cz
autor příspěvku: DUŽÍK VLADIMÍR st.   
  15. 6. 2023   Rekonstruovaná zbrojnice slavnostně předána i s novou cisternou.
.
Ve Frýdecko-Místeckém Deníku vyšel článek o slavnostním otevření naší zbrojnice:

Nový zásahový vůz a zázemí, za jaké by se nemusela stydět profesionální jednotka, mají nyní dobrovolní hasiči z Frýdku. Město nechalo zrekonstruovat jejich původní zbrojnici.

Díky rekonstrukci mají nyní vnitřní prostory stanice multifunkční využití. Objekt může být využíván jako zázemí krizového štábu a poskytnout nouzové ubytování v době událostí způsobených živelnými pohromami, určité místnosti mohou být nadále využívány jako volební nebo jako profesionálně vybavené školicí. Rekonstrukce budovy vyšla na 74,5 milionu korun, městu se podařilo získat dotaci ve výši zhruba 3,03 milionu korun z Národního programu Životní prostředí a výzvy Energetické úspory veřejných budov.

Dobrovolní hasiči zároveň převzali nový vůz, který nahradil nejstarší zásahové vozidlo frýdeckých hasičů CAS32 T815 6x6, vyrobené v roce 1989. Nový typ velkokapacitní cisternové automobilové stříkačky CAS30 Tatra 815-7 jednotce pořídilo kvůli zamítnuté dotaci město ze svého rozpočtu, a to za necelých 10 milionů korun.

„Sbor dobrovolných hasičů Frýdek je v nejvyšší kategorii dobrovolných hasičů, má velmi dobré jméno i pověst a je srovnatelný s profesionály. Jejich práce je nadmíru důležitá a jsem nesmírně rád, že ji nyní mohou vykonávat v komfortním zázemí a s kvalitní výjezdovou technikou. V důsledku to znamená zase o krok kvalitnější služby občanům města i širokého okolí v oblasti bezpečnosti,“ podotkl primátor města Frýdku-Místku Petr Korč.

Výjezdy JPO II Frýdek jsou přímým propojením řízeny a koordinovány z Integrovaného bezpečnostního centra v Ostravě v rámci IZS. Objekt je zároveň napojen na pult centralizovaného ochrany městské policie.

Celý článek a fotografie na www.fm.denik.cz
autor příspěvku: DUŽÍK VLADIMÍR st.   
  23. 5. 2023   Požár bytu na ulici Mozartové v Místku.

Naše jednotka v pondělí zasahovala u požáru bytu v 7. podlaží panelového domu na Mozartové ulici v Místku.

Zde je odkaz na článek a video ze zásahu uveřejněné na www.pozary.cz: www.pozary.cz
autor příspěvku: DUŽÍK VLADIMÍR st.   
  15. 5. 2023   Cvičení na požár vzniklý erupcí sondy zemního plynu.

Naše jednotka se ve středu 10. 5. 2023 zúčastnila taktického cvičení složek IZS (HZS MSK, Policie ČR, ZZS), Závodní báňské záchranné služby, Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR s dislokací v Hlučíně a společnosti RWE Gas Store CZ, s.r.o. v Třanovicích.
Cílem cvičení bylo procvičit součinnost složek IZS, úřadu a stavu havarijní připravenosti provozovatele RWE při závažné havárii podzemního zásobníku plynu (PZP) při otevřené erupci SONDY TS-5 během úniku zemního plynu do vnějšího prostředí s následným požárem.

Článek na "Pozary.cz"
autor příspěvku: DUŽÍK VLADIMÍR st.   

<<<   PŘEDCHOZÍ STRÁNKA                                                         NÁSLEDUJÍCÍ STRÁNKA   >>>
Aktivity SDH Frýdek podporuje formou dotací
Statutární město Frýdek-Místek
POSLEDNÍ UDÁLOSTI
29. 11. - 16:25  JINÁ POMOC  Frýdek, hala Polárka
29. 11. - 10:14  CHEMIE  Frýdek, Radniční 1149
15. 11. - 15:07  PLANÝ POPLACH  Frýdek, Nad stadiónem 129
13. 11. - 17:18  JINÁ POMOC  Frýdek, hala Polárka
04. 11. - 08:00  POŽÁR  Místek, Bahno
NEJBLIŽŠÍ AKCE
3
neděle
4
pondělí
5
úterý
6
středa
7
čtvrtek
8
pátek
9
sobota
10
neděle
11
pondělí
12
úterý